KATEGORİLER
Anasayfa > Haberler > Mutlu’dan Konak’ta İlk İş Can Dostlar İçin Meslek Odası İle İşbirliği

Mutlu’dan Konak’ta İlk İş Can Dostlar İçin Meslek Odası İle İşbirliği

04 Nisan 2024 Tarihinde Eklendi 188 Kez Okundu

Konak Belediye Başkanı Nilüfer Çınarlı Mutlu, belediye çalışmalarında meslek odalarıyla işbirliği sözünü tutarak göreve başlar başlamaz ilk belediye ve meslek odası ortak çalışmasını gerçekleştirdi.Dünya Sokak Hayvanları Günü’nde Konak Belediyesi ve İzmir Veteriner Hekimleri Odası can dostlar için çalışma başlattı.

Konak Belediyesi ve İzmir Veteriner Hekimleri Odası, 4 Nisan Dünya Sokak Hayvanları Günü nedeniyle can dostlar için örnek bir çalışma başlattı. İzmir Veteriner Hekimleri Odası Başkanı Selim Özkan’la bir araya gelen Konak Belediye Başkanı Nilüfer Çınarlı Mutlu, sokakta yaşayan canların sağlıklı ve iyi şartlarda bir ömür sürmeleri için belediye ve oda arasında en kısa zamanda protokol imzalayacaklarının müjdesini verdi. Yapılacak çalışmanın duyurusunun yapıldığı çalışmada CHP Konak İlçe Hayvan Haklarından Sorumlu Başkan Yardımcısı Ece İşteermiş de hazır bulundu.

Mutlu: Konak’ta göreve gelir gelmez meslek odalarıyla işbirliğine başladık

Dünya Sokak Hayvanları Günü nedeniyle anlamlı bir çalışma başlattıklarını ifade eden Başkan Mutlu, meslek odalarıyla birlikte çalışacaklarının da altını çizdi ve şöyle konuştu:

“Meslek odalarıyla birlikte yol yürüyeceğiz ve belediye çalışmalarımızın içinde odalarımız yer alacak, demiştik. Konak’ta göreve gelir gelmez de meslek odalarıyla işbirliğine başladık. Dünya Sokak Hayvanları Günü’nde Veteriner Hekimleri Odası ile birlikte ilk çalışmamızı yaptık. Sokakta yaşayan can dostlarımızın daha sağlıklı hayat sürmeleri, sınırsız üremelerinin önüne geçilmesi ve daha iyi şartlarda yaşamaları için çalışma başlatıyoruz. En kısa zamanda bu konuyla ilgili protokole imza atacağız.”

Can dostlar için örnek protokol

İzmir Veteriner Hekimleri Odası Başkanı Selim Özkan, sokakta yaşayan patili canlar için en kısa zamanda protokol sözü veren Başkan Mutlu’ya örnek işbirliği için teşekkürlerini iletti. Kentli Pati uygulamasını da anlatan Özkan, “Öncelikle Nilüfer Başkanımıza teşekkür ediyoruz. Seçim öncesinde kendisiyle görüştüğümüzde sokak hayvanlarıyla ilgili hassasiyeti üst seviyedeydi. Biz de İzmir Veteriner Hekimleri Odası olarak gereğini yapacağımızı söyledik. Patili dostlar için ‘Kentli Pati’ uygulaması başlatmak istiyoruz. Sokak hayvanları dediğimiz canlılar da bizim bir parçamız, onların da yaşamasını müsaade etmemiz gerekiyor. Kısırlaştırma, aşılama gibi hayvan sağlığıyla ilgili olan şeyleri zaten veteriner hekim arkadaşlarımız, meslektaşlarımız yapıyor. Bizim işimiz bu, en iyi bildiğimiz iş bu. Destek başkandan gerisi bizden” diye konuştu.

Kapsamlı çalışma

4 Nisan Dünya Sokak Hayvanları Günü’ne özel düzenlenen program kapsamında Konak Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü ekipleri tarafından Konak esnafına sokak hayvanlarını beslemeleri için kedi evi, mama kabı ve mama dağıtımı gerçekleştirildi. Sokakta yaşayan kedi ve köpeklere, iç dış parazit hastalıklarına karşı aşı da yapıldı.


Foto Galeri

Son Haberler
Konak’ın Mahalleleri Şiddete Kapatıldı

29 Mayıs 2024 Tarihinde Eklendi
10 Kez Okundu

Konak Belediyesi’nden Vergi Ödeyeceklere Ek Vezne Kolaylığı

28 Mayıs 2024 Tarihinde Eklendi
71 Kez Okundu

Konaklılar Güne Açık Havada Sporla Başladı

27 Mayıs 2024 Tarihinde Eklendi
73 Kez Okundu

Konak’tan Yenidoğan Bebeklere ‘Hoş Geldin’ Hediyesi

27 Mayıs 2024 Tarihinde Eklendi
97 Kez Okundu

Konak’ta Açık Havada Spor Keyfi Başlıyor

24 Mayıs 2024 Tarihinde Eklendi
119 Kez Okundu

Ege’nin Türküsü Konak’ta Yankılandı

24 Mayıs 2024 Tarihinde Eklendi
159 Kez Okundu