KATEGORİLER
Anasayfa > Haberler > Minikler Kendi Öykülerini Yazdı

Minikler Kendi Öykülerini Yazdı

01 Şubat 2020 Tarihinde Eklendi 553 Kez Okundu

Konak Belediyesi yarıyıl tatili boyunca çocuklar için birbirinden keyifli etkinlikler düzenledi. Bunlardan biri de Göztepe Kent Kitaplığı’nda Yazarla Okuma Saati etkinliği oldu.

Yarıyıl tatili kapsamında minikler son olarak yazar Özlem Tezcan Dertsiz’le buluşarak yazarın ‘Çılgın Sokak Dedektifleri’ isimli kitabı üzerine söyleşti. Etkinlik öncesi 9-11 yaş aralığındaki minik okurlara yazarın kitabı hediye edildi. Yazar Dertsiz ile birlikte kitabı yakından inceleyen minikler kitap yazma üzerine merak ettikleri soruları da sorma fırsatı buldu.

İlk Öykülerini Yazdılar

Konuk yazar küçük kitap kurtlarıyla söyleşi sonunda bir de mini öykü çalışması yaptı. Her bir öğrenci hayal gücünü çalıştırarak kendi öyküsünü yazdı. Miniklerin yeteneklerini ve hayal güçlerini geliştirebilmeleri için bol bol kitap okumalarını tavsiye eden Dertsiz, etkinliğin sonunda minik okurlarına kitabını imzalamayı ihmal etmedi.

Minik okurlar yarıyıl tatilinde yazar Hasan Karaca ve Handan Gökçek ile de tanışarak onlarla kitapları üzerine söyleşme imkanı da buldu.

Etkinliklerden Haberdar Olabilirsiniz

9-11 yaş aralığındaki minik okurları yazarlarla buluşturan Yazarla Okuma Saati etkinliğini takip etmek veya Göztepe Kent Kitaplığı’nda yapılacak etkinliklerden haberdar olmak için 0 531 586 26 41 nolu telefonu arayabilirsiniz. Konak Belediyesi’nin resmi internet adresinden de yapılacak tüm etkinlikler hakkında bilgi edinebilirsiniz.


Foto Galeri

Son Haberler
Konak’tan Hatay’a Yardım Konvoyu Yola Çıktı

08 Şubat 2023 Tarihinde Eklendi
7 Kez Okundu

Konak’tan, Depremde Kaybedilen Canlar İçin Saygı Duruşu

07 Şubat 2023 Tarihinde Eklendi
47 Kez Okundu

Batur: Geçmiş Olsun Türkiye, Gün Birlik Olma Günü

06 Şubat 2023 Tarihinde Eklendi
75 Kez Okundu

CHP Konak Seçim Startını Verdi

03 Şubat 2023 Tarihinde Eklendi
61 Kez Okundu

Konak’ta STK’lar İle Üç İmza

02 Şubat 2023 Tarihinde Eklendi
74 Kez Okundu

Batur: İşçimizi, Memurumuzu Enflasyona Ezdirmedik

02 Şubat 2023 Tarihinde Eklendi
94 Kez Okundu