KATEGORİLER
Anasayfa > Haberler > Küçük Mercan İstedi, Konak Belediyesi Yerine Getirdi

Küçük Mercan İstedi, Konak Belediyesi Yerine Getirdi

21 Nisan 2020 Tarihinde Eklendi 701 Kez Okundu

Salıncak hayali gerçeğe döndü

Konak Belediye Başkanı Abdül Batur, 7 yaşındaki küçük Mercan’ın salıncak isteğini kırmadı. Sağlık sorunlarıyla mücadele eden Mercan’ın evinin bahçesine, güvenli bir salıncak kuruldu.

Konak’ta, 1. Kadriye Mahallesi’nde yaşayan ve salgın tedbirleri kapsamında, yaşıtları gibi bir süredir evinden çıkamayan 7 yaşındaki Mercan Batu, babası Ahmet Batu’dan salıncak istemeye başladı. Baba Batu ise doğuştan kas hastası olan kızının dileğini yerine getirmek istiyor ancak onun sağlam bir salıncağa binmesi gerektiğini de biliyordu. Kızının en ufak bir düşme tehlikesini bile rahatsızlığı nedeniyle göze alamıyor, iple salıncak kuramıyordu. Çözümü, Konak Belediyesi’nin 0 533 071 55 65 numaralı WhatsApp iletişim hattını aramakta buldu. Durumu yetkililere anlatan Baba Batu, kendisine yardım edilmesini istedi.

 “Yeter ki çocuklarımız mutlu olsun”

 Batu’ya yanıt,Konak Belediye Başkanı Abdül Batur’dan geldi. Mercan’ın isteğini öğrenen Batur, ekipleri harekete geçirerek, küçük kıza zincirli bir salıncak gönderdi. Konak Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri de Mercan’ın salıncağını, evinin bahçesine kurdu. “Mercan kızımın yüzü gülsün, bize yeter” diyen Başkan Batur, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nın yaklaştığını anımsatarak, “Bu yıl egemenliğimizin ilanının, Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin (TBMM) açılışının 100. yılını kutluyoruz. Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk, bu çok özel günü çocuklarımıza armağan etmişti. Onlara çok güveniyordu. Bizler de önce çocuklarımız için çalışıyor ve daha aydınlık bir yarını önce onlar için kurmaya çabalıyoruz. Yeter ki çocuklarımız mutlu olsun. Mercan kızım, şimdi Konak’ta güvenle salıncağına binip rüzgârını kovalıyor ama aslında o hepimizin umutlarını da yarına taşıyor” diye konuştu.

Bir destek de Duatepe’ye

Konak Belediyesi’ne WhatsApp hattından ulaşarak destek isteyen vatandaşlardan biri de yüzde 78 engelli raporu bulunan 53 yaşındaki Rıza Yıldız oldu. Sol ayağı diz altından ampute olan ve aynı zamanda kronik kalp ve damar rahatsızlıkları bulunan Yıldız, ihtiyaçlarını belediyeye bildirdi. Duatepe Mahallesi’nde yaşayan ve salgın sebebiyle evinden dışarı çıkamayan Yıldız, ütü, ütü masası, temizlik malzemesi ve gıda ihtiyaçlarını belediyenin WhatsApp hattına yazdığı mesaj ile iletti. Gelen mesajla birlikte harekete geçen belediye ekipleri, Rıza Yıldız’ın ihtiyaçlarını kısa zamanda karşıladı. Konak Belediye Başkanı Abdül Batur, kurdukları sistem ile Konaklıların ihtiyaç duydukları anda yanlarında olmaya gayret ettiklerini ifade ederek, “Özellikle 65 yaş üstü ve kronik rahatsızlıkları bulunan hemşehrilemizin ihtiyaçlarını iletebildiği ve taleplerini hızla karşıladığımız bir sistem kurduk. Vatandaşlar bize en kolay WhatsApp hattımız üzerinden ulaşıyor ve en çok bu yolu tercih ediyor. Bize ulaştırdıkları her isteğe anında dönüş yapıyoruz. Bugünleri hep birlikte aşacağız” dedi. 


Foto Galeri

Son Haberler
Konak’ın Yeşil Sahadaki Sultanlarından Türkiye Derecesi

22 Eylül 2023 Tarihinde Eklendi
31 Kez Okundu

Konak Belediyesi’ne e-Belediyecilik Ödülü

21 Eylül 2023 Tarihinde Eklendi
53 Kez Okundu

Konak Belediye’sinin Kursları Üniversite Kazandırdı

20 Eylül 2023 Tarihinde Eklendi
69 Kez Okundu

Konaklı Gençlere Önce Eğitim Sonra İş

19 Eylül 2023 Tarihinde Eklendi
164 Kez Okundu

Konak’ta 7’den 77’ye Halk Oyunları Şenliği

18 Eylül 2023 Tarihinde Eklendi
82 Kez Okundu

Konak, Taçsız Kral’ı Unutmadı

14 Eylül 2023 Tarihinde Eklendi
103 Kez Okundu