KATEGORİLER
Anasayfa > Haberler > Konak’ta, Çanakkale Zaferi’nin 107. Yılı Kutlandı

Konak’ta, Çanakkale Zaferi’nin 107. Yılı Kutlandı

18 Mart 2022 Tarihinde Eklendi 312 Kez Okundu

18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Zaferi’nin 107. yılı Konak’ta kutlandı. Konak Kaymakamlığı tarafından Halkapınar İstiklal Şehitliği’nde düzenlenen törende, başta Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere Çanakkale Zaferi kahramanlarının aziz hatırası önünde saygı duruşunda bulunuldu.  

18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Zaferi’nin 107. yıldönümü dolayısıyla Konak Kaymakamlığı tarafından Halkapınar İstiklal Şehitliği’nde tören düzenlendi.  Törene Konak Kaymakamı Gökhan Görgülüaslan, Konak Belediye Başkanı Abdül Batur, Personel Albay Abdi Şimşek, Cumhuriyet Halk Partisi Konak İlçe Başkanı Akın Küçükoğullarından, Türkiye Harp Malulü Gaziler, Şehit, Dul ve Yetimleri Derneği İzmir Şubesi Yönetim Kurulu Üyesi Şule Ural, protokol ve vatandaşlar katıldı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan tören, anıta çelenk sunulmasının ardından günün anlam ve önemini anlatan konuşmaların yapılmasıyla sona erdi.  

Batur: Tüm gazi ve şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyorum

Konak Belediye Başkanı Abdül Batur, Çanakkale Zaferi’nin yıldönümü dolayısıyla yayınladığı kutlama mesajında, Atatürk’ün “Türk Milleti bağımsız yaşamış ve bağımsızlığı var olmalarının yegâne koşulu olarak kabul etmiş cesur insanların torunlarıdır. Bu millet hiçbir zaman hür olmadan yaşamamıştır, yaşayamaz ve yaşamayacaktır” sözlerinin altını çizerek, “Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere tüm gazi ve şehitleri rahmet ve saygıyla anıyorum” dedi.


Foto Galeri

Son Haberler
Ege’nin Tek Merkezinden Konak’ta Ücretsiz Hizmet

02 Aralık 2022 Tarihinde Eklendi
30 Kez Okundu

Konak’ta Engelsiz Yol İçin Yürüdüler

02 Aralık 2022 Tarihinde Eklendi
23 Kez Okundu

Konak Belediyesi'nde Buruk Meclis

02 Aralık 2022 Tarihinde Eklendi
30 Kez Okundu

Batur’dan İZGEP Toplantısında Kentsel Dönüşüm Vurgusu

01 Aralık 2022 Tarihinde Eklendi
32 Kez Okundu

Konak Söyleşilerinin Konuğu Nebil Özgentürk Oldu

30 Kasım 2022 Tarihinde Eklendi
38 Kez Okundu

Sancar Maruflu Bilim Merkezi'ne Ziyaretçi Akını

29 Kasım 2022 Tarihinde Eklendi
95 Kez Okundu