KATEGORİLER
Anasayfa > Haberler > Konak’ta, Çanakkale Zaferi’nin 107. Yılı Kutlandı

Konak’ta, Çanakkale Zaferi’nin 107. Yılı Kutlandı

18 Mart 2022 Tarihinde Eklendi 498 Kez Okundu

18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Zaferi’nin 107. yılı Konak’ta kutlandı. Konak Kaymakamlığı tarafından Halkapınar İstiklal Şehitliği’nde düzenlenen törende, başta Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere Çanakkale Zaferi kahramanlarının aziz hatırası önünde saygı duruşunda bulunuldu.  

18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Zaferi’nin 107. yıldönümü dolayısıyla Konak Kaymakamlığı tarafından Halkapınar İstiklal Şehitliği’nde tören düzenlendi.  Törene Konak Kaymakamı Gökhan Görgülüaslan, Konak Belediye Başkanı Abdül Batur, Personel Albay Abdi Şimşek, Cumhuriyet Halk Partisi Konak İlçe Başkanı Akın Küçükoğullarından, Türkiye Harp Malulü Gaziler, Şehit, Dul ve Yetimleri Derneği İzmir Şubesi Yönetim Kurulu Üyesi Şule Ural, protokol ve vatandaşlar katıldı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan tören, anıta çelenk sunulmasının ardından günün anlam ve önemini anlatan konuşmaların yapılmasıyla sona erdi.  

Batur: Tüm gazi ve şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyorum

Konak Belediye Başkanı Abdül Batur, Çanakkale Zaferi’nin yıldönümü dolayısıyla yayınladığı kutlama mesajında, Atatürk’ün “Türk Milleti bağımsız yaşamış ve bağımsızlığı var olmalarının yegâne koşulu olarak kabul etmiş cesur insanların torunlarıdır. Bu millet hiçbir zaman hür olmadan yaşamamıştır, yaşayamaz ve yaşamayacaktır” sözlerinin altını çizerek, “Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere tüm gazi ve şehitleri rahmet ve saygıyla anıyorum” dedi.


Foto Galeri

Son Haberler
Konak’ın Yeşil Sahadaki Sultanlarından Türkiye Derecesi

22 Eylül 2023 Tarihinde Eklendi
31 Kez Okundu

Konak Belediyesi’ne e-Belediyecilik Ödülü

21 Eylül 2023 Tarihinde Eklendi
53 Kez Okundu

Konak Belediye’sinin Kursları Üniversite Kazandırdı

20 Eylül 2023 Tarihinde Eklendi
69 Kez Okundu

Konaklı Gençlere Önce Eğitim Sonra İş

19 Eylül 2023 Tarihinde Eklendi
162 Kez Okundu

Konak’ta 7’den 77’ye Halk Oyunları Şenliği

18 Eylül 2023 Tarihinde Eklendi
82 Kez Okundu

Konak, Taçsız Kral’ı Unutmadı

14 Eylül 2023 Tarihinde Eklendi
101 Kez Okundu