KATEGORİLER
Anasayfa > Haberler > Konak’ta Bayram İyilikle Geçti

Konak’ta Bayram İyilikle Geçti

20 Temmuz 2022 Tarihinde Eklendi 227 Kez Okundu

Konak Belediyesi, Kurban Bayramı’nda ihtiyaç sahibi vatandaşları unutmadı. 2100 hanenin sofrasına 3 ton et ulaştıran Konak Belediyesi, dağıtılan yeni kıyafetlerle 1500 çocuğa da bayram sevinci yaşattı.

Konak Belediyesi, paylaşmanın, iyiliğin sembolü olan her bayram olduğu gibi geçtiğimiz Kurban Bayramı’nda da ihtiyaç sahibi vatandaşları unutmadı. Bayram öncesinde ilk önce çocuklara bayramlık kıyafetleri dağıtıldı. 1500 çocuğa yeni kıyafetler dağıtan Konak Belediyesi, minik yüreklere gerçek bayram sevinci yaşattı. Dar gelirli ailelerin sofralarına da katkı koyan Konak Belediyesi, Bayram öncesinde 700 haneye içinde 1200 kg et, 500 gr çay ve 1 lt zeytinyağı bulunan gıda kolisi dağıttı. “Askıda Kurban” kampanyasında toplanan 1800 kg kurban eti ise 1400 aileye ulaştırıldı.

Batur: hayırseverlere ne kadar teşekkür etsek azdır

Bayramların, birlik ve beraberliğin, paylaşmanın en güzel şekilde yaşandığı ve yaşatıldığı günler olduğunun altını çizen Konak Belediye Başkanı Abdül Batur, kurum olarak buna uygun hizmetler ürettiklerini söyledi. Üç yıl önce başlattıkları “Askıda Kurban” kampanyasının da bu anlayışın bir ürünü olduğunu dile getiren Başkan Batur, kampanyaya destek veren hayırseverlere ise içten teşekkürlerini sundu. Başkan Batur, “ Bayramları en güzel şekilde yaşamak ve yaşatmak için biz de vatandaşa en yakın kamu kurumu olan bir yerel yönetim olarak en iyi şekilde hizmet üretmeye çalışıyoruz. Bu sebeple dar gelirli vatandaşlarımızın sofrasına et götürmek için “Askıda Kurban” kampanyası başlattık. Bu üçüncü yılımız. Her defasında hayırsever vatandaşlarımız bu çağrımıza kulak veriyor ve kurban etleri ile kampanyamıza katılıyor. Ben kendilerine içtenlikle teşekkür ediyorum” dedi.  

  


Foto Galeri

Son Haberler
Biz’im Fotoğraf Sergisi +1 Mutluluk Yaşattı

21 Mart 2023 Tarihinde Eklendi
21 Kez Okundu

Batur:Kahramanlarımızın Destanı Unutulmaz, Çanakkale Geçilmez

20 Mart 2023 Tarihinde Eklendi
38 Kez Okundu

Batur: Moralimiz Yüksek, Yolumuz Açık, İktidar Olacağız

17 Mart 2023 Tarihinde Eklendi
51 Kez Okundu

Konak’ta Kolonlar Mercek Altında

17 Mart 2023 Tarihinde Eklendi
63 Kez Okundu

Batur’dan Gıda Çarşısı Esnafına 'Destek' Teşekkürü

16 Mart 2023 Tarihinde Eklendi
64 Kez Okundu