KATEGORİLER
Anasayfa > Haberler > Konaklı Kadınlardan Cumhuriyet Sergisi

Konaklı Kadınlardan Cumhuriyet Sergisi

28 Ekim 2019 Tarihinde Eklendi 944 Kez Okundu

Konak Belediyesi’nin Cumhuriyet Bayramı’nın 96’ncı yıldönümü kutlamaları kapsamında İzmir Kadın Müzesi’nde ‘Atatürk’ün İzinde Çağdaş Türk Kadınları Cumhuriyet Sergisi’ isimli karma sergisi açıldı. Konak Belediye Başkanı Abdül Batur, 19 kadın sanatçının eserlerinin yer aldığı serginin açılışını belediye meclis üyeleri, sergide eserleri bulunan sanatçılar ve sanatseverlerle birlikte yaptı.

Atatürk’ün İzinden Giden Kadınlar

Serginin açılışında konuşan Başkan Batur, sanatçılara sergiye yaptıkları katkıdan dolayı teşekkür ederek, “Atatürk’ün çizdiği çağdaş kadın profilinin izinden giden, mücadele eden, emek veren siz kadın sanatçılarımız bizim için ayrı bir önem taşıyor. 19 kadın sanatçımıza ve onlarla birlikte olan tüm kadınlarımızı kutluyorum, sevgilerimi, saygılarımı sunuyorum. Bundan sonraki çalışmalarınızda da özellikle Konak Belediyesi sivil toplum kuruluşlarımızla, odalarımızla, bu işi iyi bilen insanlarla çalışmaları sürdürecek. Geçen altı aylık süreç içindeki çalışmalarımızda da buna dikkat ettik. Emeği geçen tüm kadın sanatçılarımıza teşekkür ediyorum” diyerek herkesin Cumhuriyet Bayramı’nı kutladı. Başkan Batur, sözlerini “Yaşasın Atatürk, yaşasın Cumhuriyet” diyerek bitirdi.

Konuşmanın ardından sanatçılarla birlikte sergiyi gezen Başkan Batur, eserleri yakından inceleyerek, bilgiler aldı.  Sulu, yağlı ve akrilik boya ile mozaik kullanılarak yapılan eserler Başkan Batur ve açılışa katılan konuklar tarafından takdirle karşılandı.

 

19 Sanatçıya Plaket Sundu

Batur etkinliğin sonunda eserleriyle sergiye katılan; Bedriye Gülay Beşikçi, Bengü Bahar, Çağla Leblebici, Ebru Yücesoy Bayar, Ely Filidis, Emel Germen Atalay, Faden Suzan Kudsioğlu, Filiz Pelit, Lale Temelkuran, Mehlika Korol, Melek Şahan, Merih Tekin Bender, Nilgün İleri Köseoğlu, Nuray Tümer, Nuray Leblebici, Nurhilal Harsa, Reyhan Abacıoğlu, Sema Barlas ve Sezin Haşıcı’ya günün anısına teşekkür plaketi sundu.

9 Kasım’a Kadar Açık Kalacak

Sanatseverler sergiyi, Konak Belediyesi’nin Basmane Semti’nde bulunan İzmir Kadın Müzesi’nde 9 Kasım tarihine kadar izleyebilecek.


Foto Galeri

Son Haberler
Konak’ın Mahallelerinde Yaz Temizliği

06 Haziran 2023 Tarihinde Eklendi
28 Kez Okundu

Barış Çocuk ve Gençlik Orkestrası'ndan Muhteşem Konser

05 Haziran 2023 Tarihinde Eklendi
41 Kez Okundu

Kadın Emeğine Özel Sergi

02 Haziran 2023 Tarihinde Eklendi
51 Kez Okundu

Batur: Sosyal Demokrat Doğdum, Sosyal Demokrat Devam Edeceğim

01 Haziran 2023 Tarihinde Eklendi
53 Kez Okundu

Kıyı Ege’de Faaliyet Raporuna Onay

01 Haziran 2023 Tarihinde Eklendi
61 Kez Okundu

TBB’nin Kararına Başkan Batur’dan Sert Tepki

31 Mayıs 2023 Tarihinde Eklendi
48 Kez Okundu