KATEGORİLER
Anasayfa > Haberler > Konak’ın Parklarına Hijyen Operasyonu

Konak’ın Parklarına Hijyen Operasyonu

29 Temmuz 2019 Tarihinde Eklendi 783 Kez Okundu

Havaların ısınmasıyla birlikte parklara akın eden vatandaşların daha sağlıklı, temiz ve hijyen ortamlarda vakit geçirebilmeleri için Konak Belediyesi çalışmalarını aralıksız sürdürüyor. Toplu kullanıma en çok maruz kalan alanlardan biri olan parklardaki oturma yeri, spor aletleri ve oyun grupları dezenfekte edilerek vatandaşın kullanımına sunuluyor.

Doğa Dostu Malzemeler Kullanılıyor

Özellikle çocuk oyun gruplarının yer aldığı, el ile en çok temasın gerçekleştiği parklarda Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri titiz ve detaylı bir temizlik gerçekleştiriyor. Güzelyalı Mehmet Ali Akman Mahallesi’ndeki Mehmet Ali Akman Parkı’nda çalışmalara başlayan ekipler ilk olarak mikroplara karşı oturma yerleri, spor ve oyun gruplarını ilaçlayarak dezenfekte ediyor. Ardından insan sağlığına, toprağa ve bitkilere zarar vermeyen doğa dostu temizlik ürünleriyle köpüklü ve tazyikli suyla yıkayarak hijyen koşullara uygun hale getiriyor. Ekipler, dip bucak temizledikleri parka son dokunuş olarak görsel zenginliği artıran mevsime uygun çiçekler dikiyor.

Konak Hepimizin

Havaların ısınmasıyla birlikte açık alan kullanımın artığı bu aylarda parklara akın eden vatandaşların daha sağlıklı, temiz ve hijyen ortamlarda vakit geçirebilmeleri için çalışmalarını aralıksız sürdüreceğini belirten Konak Belediye Başkanı Abdül Batur, çocukların ve ailelerin uzun saatler geçirdikleri parklarda  bu temizlik çalışmasını gerçekleştirdiklerini, anne ve babaların gönül rahatlığıyla çocuklarını gönderebileceğini söyledi. Batur, “Aileler ve çocuklarımız,özellikle havaların daha da sıcak seyrettiği bu aylarda parklarımızı daha da yoğun olarak kullanıyor. Bu yoğun kullanım ise doğal olarak bir kirlenmeyi ortaya çıkarıyor. En önceliğimiz çocuklarımız. O yüzden temizlik ekiplerimiz ilk önce çocuk oyun guruplarımızı, zeminleri dahil olmak üzere çocuklarımızın rahatça vakit geçireceği şekilde tertemiz hale getiriyor. Parklardaki oyun alanları, spor aletleri ve banklar ilaçlanıp köpüklü sularla yıkanarak dezenfekte ediliyor. İçinde oyun gurubu olan parklarımızın hepsini tertemiz hale getireceğiz. Biz daha temiz bir konak için elimizden gelen ne varsa yapmaya devam edeceğiz. Daha temiz bir konak için ise vatandaşlarımızdan tek isteğimiz biraz daha duyarlı davranmaları. Sizlerde biliyorsunuz ki ‘En iyi temizlik, kirletmemektir’. Konak hepimizin ”dedi. Batur, yaklaşan Kurban Bayramı öncesinde ilçe genelindeki tüm parkların temizliğinin tamamlanacağını söyledi. 

 


Foto Galeri

Son Haberler
Biz’im Fotoğraf Sergisi +1 Mutluluk Yaşattı

21 Mart 2023 Tarihinde Eklendi
21 Kez Okundu

Batur:Kahramanlarımızın Destanı Unutulmaz, Çanakkale Geçilmez

20 Mart 2023 Tarihinde Eklendi
38 Kez Okundu

Batur: Moralimiz Yüksek, Yolumuz Açık, İktidar Olacağız

17 Mart 2023 Tarihinde Eklendi
51 Kez Okundu

Konak’ta Kolonlar Mercek Altında

17 Mart 2023 Tarihinde Eklendi
63 Kez Okundu

Batur’dan Gıda Çarşısı Esnafına 'Destek' Teşekkürü

16 Mart 2023 Tarihinde Eklendi
64 Kez Okundu