KATEGORİLER
Anasayfa > Haberler > Konak Engelsiz Yaşam Köyü’nün Özel Çocukları,Kuşadası Kampında Doyasıya Eğlendiler

Konak Engelsiz Yaşam Köyü’nün Özel Çocukları,Kuşadası Kampında Doyasıya Eğlendiler

05 Nisan 2022 Tarihinde Eklendi 241 Kez Okundu

Konak Belediyesi Engelsiz Yaşam Köyü’nün özel çocukları, Kuşadası’nda düzenlenen ve üç gün süren Engelsiz Eğitim Kampında hem eğitim aldılar hem de gönüllerince eğlendiler. 2 Nisan Dünya Otizm Farkındalık Günü dolayısıyla, düzenlenen kampta öğrenciler ve aileleri yaşadıkları zorlukları bir kenara bırakıp, eğlencenin tadını çıkardılar.

Konak Belediyesi Engelsiz Yaşam Köyü’nde eğitim alan 19 öğrenci, 19 veli ve 19 eğitmen, Kuşadası’nda Engelsiz Eğitim Kampına katıldı. 2 Nisan Dünya Otizm Farkındalık Günü dolayısıyla düzenlenen Kampa Konak Engelsiz Yaşam Köyü’nde eğitim alan otizmli, zihinsel ve bedensel engelli öğrenciler ile her bir öğrenci için birer veli ve birer eğitmen eşlik etti. Üç gün boyunca çeşitli atölyeler ve konferansların düzenlendiği Eğitim Kampında, öğrenciler kaliteli zaman geçirip eğlenirken, aileleri de en az öğrenciler kadar kaliteli zaman geçirip birbirinden farklı etkinliklerle eğlenme imkanı buldu.

Ailelere Engelsiz Eğitim

Öğrenciler üç gün süren Engelsiz Eğitim Kampında, çeşitli atölyelere katılırken; aileler Cinsel Eğitim, İstismar ve Kendini Koruma, Otizmle Yaşamak, Güvenlik Becerileri, Otizmde Dil ve İletişim Becerilerinin Desteklenmesi ve Serbest Zaman Becerileri konularında uzmanlardan eğitim aldılar. Aileler ve öğrencilerin birlikte oldukları saatlerde de Müzik Terapisi ve Neyzen Kerem Tufan tarafından Ney Dinletisi ile iyi vakit geçirmeleri de sağlandı. İzmir Bostanlı Rotary Kulübü, Kuşadası Güvercinada Rotary, Rotary 2440. Bölge Federasyonu işbirliğinde, Kuşadası Tusan Otel,Fu Yapı, İlkim İnvest, Kuşadası Belediyesi ve Kuşadası Otizm Derneği’nin de katkı verdiği Engelsiz Eğitim Kampı’nın önümüzdeki yıllarda da sürdürülmesi planlanıyor.


Foto Galeri

Son Haberler
Ege’nin Tek Merkezinden Konak’ta Ücretsiz Hizmet

02 Aralık 2022 Tarihinde Eklendi
30 Kez Okundu

Konak’ta Engelsiz Yol İçin Yürüdüler

02 Aralık 2022 Tarihinde Eklendi
28 Kez Okundu

Konak Belediyesi'nde Buruk Meclis

02 Aralık 2022 Tarihinde Eklendi
31 Kez Okundu

Batur’dan İZGEP Toplantısında Kentsel Dönüşüm Vurgusu

01 Aralık 2022 Tarihinde Eklendi
34 Kez Okundu

Konak Söyleşilerinin Konuğu Nebil Özgentürk Oldu

30 Kasım 2022 Tarihinde Eklendi
38 Kez Okundu

Sancar Maruflu Bilim Merkezi'ne Ziyaretçi Akını

29 Kasım 2022 Tarihinde Eklendi
95 Kez Okundu