KATEGORİLER
Anasayfa > Haberler > Konak Engelsiz Yaşam Köyü’nün Özel Çocukları,Kuşadası Kampında Doyasıya Eğlendiler

Konak Engelsiz Yaşam Köyü’nün Özel Çocukları,Kuşadası Kampında Doyasıya Eğlendiler

05 Nisan 2022 Tarihinde Eklendi 440 Kez Okundu

Konak Belediyesi Engelsiz Yaşam Köyü’nün özel çocukları, Kuşadası’nda düzenlenen ve üç gün süren Engelsiz Eğitim Kampında hem eğitim aldılar hem de gönüllerince eğlendiler. 2 Nisan Dünya Otizm Farkındalık Günü dolayısıyla, düzenlenen kampta öğrenciler ve aileleri yaşadıkları zorlukları bir kenara bırakıp, eğlencenin tadını çıkardılar.

Konak Belediyesi Engelsiz Yaşam Köyü’nde eğitim alan 19 öğrenci, 19 veli ve 19 eğitmen, Kuşadası’nda Engelsiz Eğitim Kampına katıldı. 2 Nisan Dünya Otizm Farkındalık Günü dolayısıyla düzenlenen Kampa Konak Engelsiz Yaşam Köyü’nde eğitim alan otizmli, zihinsel ve bedensel engelli öğrenciler ile her bir öğrenci için birer veli ve birer eğitmen eşlik etti. Üç gün boyunca çeşitli atölyeler ve konferansların düzenlendiği Eğitim Kampında, öğrenciler kaliteli zaman geçirip eğlenirken, aileleri de en az öğrenciler kadar kaliteli zaman geçirip birbirinden farklı etkinliklerle eğlenme imkanı buldu.

Ailelere Engelsiz Eğitim

Öğrenciler üç gün süren Engelsiz Eğitim Kampında, çeşitli atölyelere katılırken; aileler Cinsel Eğitim, İstismar ve Kendini Koruma, Otizmle Yaşamak, Güvenlik Becerileri, Otizmde Dil ve İletişim Becerilerinin Desteklenmesi ve Serbest Zaman Becerileri konularında uzmanlardan eğitim aldılar. Aileler ve öğrencilerin birlikte oldukları saatlerde de Müzik Terapisi ve Neyzen Kerem Tufan tarafından Ney Dinletisi ile iyi vakit geçirmeleri de sağlandı. İzmir Bostanlı Rotary Kulübü, Kuşadası Güvercinada Rotary, Rotary 2440. Bölge Federasyonu işbirliğinde, Kuşadası Tusan Otel,Fu Yapı, İlkim İnvest, Kuşadası Belediyesi ve Kuşadası Otizm Derneği’nin de katkı verdiği Engelsiz Eğitim Kampı’nın önümüzdeki yıllarda da sürdürülmesi planlanıyor.


Foto Galeri

Son Haberler
Konak’ın Yeşil Sahadaki Sultanlarından Türkiye Derecesi

22 Eylül 2023 Tarihinde Eklendi
31 Kez Okundu

Konak Belediyesi’ne e-Belediyecilik Ödülü

21 Eylül 2023 Tarihinde Eklendi
53 Kez Okundu

Konak Belediye’sinin Kursları Üniversite Kazandırdı

20 Eylül 2023 Tarihinde Eklendi
69 Kez Okundu

Konaklı Gençlere Önce Eğitim Sonra İş

19 Eylül 2023 Tarihinde Eklendi
164 Kez Okundu

Konak’ta 7’den 77’ye Halk Oyunları Şenliği

18 Eylül 2023 Tarihinde Eklendi
82 Kez Okundu

Konak, Taçsız Kral’ı Unutmadı

14 Eylül 2023 Tarihinde Eklendi
101 Kez Okundu