KATEGORİLER
Anasayfa > Haberler > Konak Belediyesi'nin Kampanyasına Hayırseverlerden Destek

Konak Belediyesi'nin Kampanyasına Hayırseverlerden Destek

28 Nisan 2020 Tarihinde Eklendi 761 Kez Okundu

Borçlar ödeniyor, dayanışma büyüyor

Konak Belediyesi’nin dayanışma çağrısını yanıtsız bırakmayan hayırseverler, salgın nedeniyle dara düşerek, esnaftan veresiye alışveriş yapan vatandaşların borçlarını ödüyor.

Hayırseverlere teşekkür eden Konak Belediye Başkanı Abdül Batur, kampanyaya katılım çağrısını yineleyerek, “Bu zor günleri dayanışmayla aşacağımıza inanıyorum” dedi.

Konak Belediyesi’nin salgın nedeniyle zor durumda kalan vatandaşların bakkal, manav ve kasaplardaki borçlarının silinmesi amacıyla başlattığı dayanışma kampanyası ilçede yanıt buldu. Salgında dara düşen insan sayısı artarken, Konak’ta kampanyayı destekleyen hayırsever vatandaşlar, esnafın veresiye defterindeki borçları ödemeye başladı.

Esnaf yazıyla duyuruyor

Konaklı esnaflar ise hayırseverlerin sağladığı destekleri, dükkanlarına astıkları yazılarla duyuruyor. Yazıda, borçların ne zaman ödendiği, “Bu dükkandan veresiye alışveriş yapan koronavirüs önlemleri sebebiyle ödeme zorluğu yaşayan hemşehrilerimizin borçları Konak Belediyesi’nin öncülüğünde başlatılan yardımlaşma kampanyasına destek olan bir hayırsever tarafından ödenmiştir” yazısıyla birlikte aktarılıyor.

“Gelin, birine destek olun”

Ramazan ayının birlik ve beraberliğin pekiştiği, yardımlaşmanın yoğunlaştığı özel bir ay olduğunu dile getiren Konak Belediye Başkanı Abdül Batur, veresiye defterlerinin tek tek kapatılmasını umduğunu dile getirdi. Koronavirüs sebebiyle çok zor bir süreçten geçildiğini vurgulayan Batur, “İşini, gelirini kaybeden ya da kazancı düşen çok sayıda vatandaşımız var. Biz, özellikle virüsün ortaya çıkmasının ardından geçim sorunları yaşamaya başlayan insanlarımıza nefes aldırmak, onlara destek olmak için bu kampanyayı başlattık. Hem bu süreçte ödeme zorluğu yaşayan vatandaşlarımıza hem de ödemelerini alamayan esnafımıza destek vermiş oluyoruz. Virüs, sağlığımıza olduğu kadar sosyal hayatımıza da ağır darbeler vuruyor. Gelin, siz de çevrenizde zor durumda olan bir komşunuza veya salgından dolayı bakkalda borcu biriken birine destek olun. Bu zor günleri hep birlikte, dayanışmayla aşacağımıza inanıyorum. Bu kampanyaya destek veren ve verecek herkese, Konaklılar adına şimdiden çok teşekkür ediyorum” dedi.

Konak Belediyesi kampanyayı, Başkan Abdül Batur’un seçim döneminde de kullandığı “Birlikte Konak” sloganıyla başlatmış ve hayırsever vatandaşlara seslenerek, “Komşun gülsün, esnafın yaşasın diye, gel bir veresiye defterini de sen kapat” çağrısı yapmıştı. Kampanyaya katılımın ramazan ayı boyunca her gün artarak devam etmesi bekleniyor.

 


Foto Galeri

Son Haberler
Konak’ın Yeşil Sahadaki Sultanlarından Türkiye Derecesi

22 Eylül 2023 Tarihinde Eklendi
31 Kez Okundu

Konak Belediyesi’ne e-Belediyecilik Ödülü

21 Eylül 2023 Tarihinde Eklendi
53 Kez Okundu

Konak Belediye’sinin Kursları Üniversite Kazandırdı

20 Eylül 2023 Tarihinde Eklendi
69 Kez Okundu

Konaklı Gençlere Önce Eğitim Sonra İş

19 Eylül 2023 Tarihinde Eklendi
162 Kez Okundu

Konak’ta 7’den 77’ye Halk Oyunları Şenliği

18 Eylül 2023 Tarihinde Eklendi
82 Kez Okundu

Konak, Taçsız Kral’ı Unutmadı

14 Eylül 2023 Tarihinde Eklendi
101 Kez Okundu