KATEGORİLER
Anasayfa > Haberler > Konak Belediye Başkanı Abdül Batur'un 10 Kasım Mesajı

Konak Belediye Başkanı Abdül Batur'un 10 Kasım Mesajı

10 Kasım 2019 Tarihinde Eklendi 730 Kez Okundu

Konak Belediye Başkanı Abdül Batur, Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün aramızdan ayrılışının 81'inci yıl dönümü nedeniyle bir mesaj yayınladı.

Başkan Batur mesajında, Her 10 Kasım’da saat 9’u 5 geçe hayat dururken tüm yüreklerde duyulan siren sesinin Atatürk'ün korumamız için emanet ettiklerini hatırlattığının altını çizdi. Batur, Vatan, bayrak ve bağımsızlık gibi paha biçilmez değerlerin bizi bir arada tuttuğuna dikkat çekti.  Başkan Batur mesajında şu satırlara yer verdi:

57 yıllık ömrüne büyük bir memleket aşkını, milyonların gönlünde yaktığı hürriyet ateşini ve bir ulusun kahramanlıklarla dolu destanını sığdıran Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü ebediyete intikalinin 81. yılında büyük bir saygı, sevgi ve özlemle anıyorum.

O, savaş meydanlarında geçen ömrünü vatanına, milletine adamış, bir ulusun var olma mücadelesinde hem bir asker hem de bir siyasi olarak hep önde yer almıştır. Liderimiz ve yol gösterenimiz olmasıyla ne kadar gurur duysak azdır elbette. Ancak sadece övünmek yetmiyor; onun açtığı yolda adımlarımızı hızlandırmak boynumuzun borcudur. Ve dahası, dün olduğu gibi bugün de, yarın da bizim başka bir yolumuz yoktur.

Her 10 Kasım’da saat 9’u 5 geçe hayat dururken yüreğimizde duyduğumuz siren sesi bize onun kaybını değil, korumamız için emanet bıraktıklarını hatırlatıyor: Vatanımız, bayrağımız ve bağımsızlığımız. İşte bu paha biçilmez değerlerimiz bizi bir arada tutuyor. Türkiye Cumhuriyeti’nin Kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün, onun ilke ve inkılaplarının yılmaz takipçileriyiz. Ülkemizi, karanlıklara aldırmadan, yorulmadan daha güzel bir yarına hep birlikte taşıyacağımıza inancım sonsuzdur.

Önderimiz Atatürk’ü ve vatanı uğruna canını hiçe sayan tüm kahramanlarımızı rahmetle anıyor, onların aziz hatıraları önünde saygı ve minnetle eğiliyorum; tüm gazilerimize şükranlarımı sunuyorum.

Abdül Batur

Mimar

Konak Belediye Başkanı


Son Haberler
Mübadelenin 100. yılı Konak’ta Sergi ve Konserle Anıldı

01 Şubat 2023 Tarihinde Eklendi
30 Kez Okundu

Konak’ta Bir Asırlık Acıya Duygusal Anma

31 Ocak 2023 Tarihinde Eklendi
53 Kez Okundu

Konak’tan 100’üncü Yıla Özel Yarışma

27 Ocak 2023 Tarihinde Eklendi
72 Kez Okundu

Konaklı Çocuklara Karne Şenliği

26 Ocak 2023 Tarihinde Eklendi
81 Kez Okundu

Roman Kültür Merkezi Tepecik’in Gözbebeği

25 Ocak 2023 Tarihinde Eklendi
109 Kez Okundu

Anadolu Kadınları Sahaya Çıkıyor

20 Ocak 2023 Tarihinde Eklendi
128 Kez Okundu