KATEGORİLER
Anasayfa > Haberler > İnönü Satranç Turnuvası’nın Ödülleri Sahiplerini Buldu

İnönü Satranç Turnuvası’nın Ödülleri Sahiplerini Buldu

27 Aralık 2019 Tarihinde Eklendi 880 Kez Okundu

Konak Belediyesi Türkiye Cumhuriyeti’nin 2. Cumhurbaşkanı merhum İsmet İnönü anısına bu yıl beşincisi düzenlenen İzmir Okullar Arası Satranç Turnuvası’nda dereceye giren öğrencilere ödülleri törenle verildi.

Konak Belediyesi Türkan Saylan Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen ödül törenine Konak Belediye Başkanı Abdül Batur’un yanı sıra Konak İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Menderes Tunç, Konak Belediyesi Meclis üyeleri, Turnuva Direktörü Aydın Kara, turnuvaya katılan okulların müdürleri, öğretmenleri, öğrencileri ve veliler katıldı. Törenin açılışında konuşan Konak İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Menderes Tunç, çocuklarımızın yeteneğinin keşfedilmesi adına bu tür etkinliklerin yapılmasının güzel bir fırsat olduğunu belirterek, Konak Belediye Başkanı Abdül Batur’a teşekkür etti.

İşbirliğine Hazırız

Konak Belediye Başkanı Abdül Batur da Ulusal Kurtuluş Mücadelesi’nin en önemli isimlerinden, Birinci ve İkinci İnönü Zaferlerinin mimarı, 2. Cumhurbaşkanı ve ilk başbakanımız İsmet İnönü’yü ölümünün 46. yılında saygı ve minnetle andıklarını belirterek, “Çocukların sadece teorik bilgilerle değil, spor aktiviteleriyle, satranç ve akıl oyunlarıyla bir arada olması ve bir yarışma heyecanıyla mücadele ruhunu aşılamak bizim için çok önemli. Gerek spor, gerekse diğer branşlarda yapacağımız çalışmalarda çocuklarımızı sadece teorik bilgilerde değil, etkin sosyal çalışmalarda da bir araya getirmek, ilçe sınırlarındaki öğrencileri, öğretmenleri yan yan getirmek bizim asli görevlerimizden bir tanesi. Çocuklarımızın gelişmesi adına İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüzün denetimi altında okullarımızla işbirliği yapmaya her zaman hazırız. Konak’ta eğitim gören çocuklar hepimizin çocukları” dedi. Yapılan çalışmanın sadece Konak Belediyesi’nin başarısı olmadığını ifade eden Başkan Batur, yapılan bu çalışma için İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’ne, okul müdürlerine ve öğretmenlerine teşekkür ederek turnuvaya katılan ve ödül alan tüm öğrencileri kutladı.

Okullarımıza Desteğimiz Sürecek

Başkan Batur, Konak’ta eğitim veren bazı okulların fiziki şartlarının düzeltilmesi adına da çalışmalar yapacaklarını ifade ederek, yaz döneminde fiziki şartları sorunlu olan, ihtiyaç sahibi okullarda çalışmaları başlatacaklarını sözlerine ekledi. Batur, tüm Konaklıların, İzmirlilerin ve Türkiye’de yaşayan herkesin yeni yılını kutlayarak, “Yeni yılın sağlık, esenlik, huzur ve en önemlisi barış getirmesini diliyorum” dedi.

Turnuvaya 80 Okuldan 392 Öğrenci Katıldı

Konak Belediyesi İsmet İnönü Okullar Arası Satranç Turnuvası’na bu yıl 80 okuldan 392 öğrenci katıldı. İlk, orta ve lise kategorilerinde yapılan turnuva, satranca sevdalı yüzlerce öğrencinin kıyasıya rekabetine sahne oldu. Dereceye giren öğrenciler hediyelerini ve plaketlerini Konak Belediye Başkanı Abdül Batur’un elinden aldı.


Foto Galeri

Son Haberler
Konak’ın Mahallelerinde Yaz Temizliği

06 Haziran 2023 Tarihinde Eklendi
28 Kez Okundu

Barış Çocuk ve Gençlik Orkestrası'ndan Muhteşem Konser

05 Haziran 2023 Tarihinde Eklendi
41 Kez Okundu

Kadın Emeğine Özel Sergi

02 Haziran 2023 Tarihinde Eklendi
51 Kez Okundu

Batur: Sosyal Demokrat Doğdum, Sosyal Demokrat Devam Edeceğim

01 Haziran 2023 Tarihinde Eklendi
53 Kez Okundu

Kıyı Ege’de Faaliyet Raporuna Onay

01 Haziran 2023 Tarihinde Eklendi
61 Kez Okundu

TBB’nin Kararına Başkan Batur’dan Sert Tepki

31 Mayıs 2023 Tarihinde Eklendi
48 Kez Okundu