KATEGORİLER
Anasayfa > Haberler > Gençlik Meclisi Konak Belediye Meclisi’ne Konuk Oldu

Gençlik Meclisi Konak Belediye Meclisi’ne Konuk Oldu

02 Mart 2022 Tarihinde Eklendi 446 Kez Okundu

Konak Belediye Meclisi, mart ayı toplantısında, Konak Belediyesi Gençlik Meclisi üyelerini konuk etti. Geçtiğimiz hafta kuruluşu tamamlanan, gençlerin yerel hizmetlere ve kent yönetimine demokratik katılımını sağlayacak Gençlik Meclisi’nin başarılı olacağına inancının tam olduğunu dile getiren Başkan Batur, “Gençlerin dinamizmi, ufukları, geleceğe bakışları bambaşka. Hepsi de gönüllü gençler. Sizlerden çok iyi projeler bekliyoruz. Hepinize başarılar diliyorum” dedi.

Konak Belediye Meclisi’nin, mart ayı olağan toplantısı, Selahattin Akçiçek Kültür Merkezi’nde gerçekleşti. Konak Belediye Başkanı Abdül Batur’un yönettiği oturumu CHP Konak İlçe Başkanı Akın Küçükoğullarından, İyi Parti Konak İlçe Başkanı Coşkun Tatar ve MHP Konak İlçe Başkan Yardımcısı Kayhan Derya’nın yanı sıra geçtiğimiz hafta içinden kuruluşu gerçekleşen Konak Belediyesi Gençlik Meclisi’nin genç üyeleri de takip etti. 18-25 yaş aralığındaki 58 gönüllü gencin oluşturduğu Gençlik Meclisi’ne başarı dileklerini ileten Başkan Batur, “Bugün Konak Belediye Meclisi’ni onurlandıran, Konak Belediyesi Gençlik Meclisi’nden arkadaşlarımız burada. Genç arkadaşlarım bugün meclisimize katıldılar. Onlara, yapacakları çalışmalarda başarılar diliyorum. Gençlerin dinamizmi, ufukları, geleceğe bakışları bambaşka. Hepsi de gönüllü gençler. Onun için sizlerden çok iyi projeler bekliyoruz. Hepinize başarılar diliyorum. İlçemiz için hayırlı olmasını diliyorum” diye konuştu.

Konak Belediyesi’nin çalışmaları göz doldurdu

Meclis toplantısında, Konak Belediyesi’nin tamamlanmış ve devam eden projelerinin tanıtıldığı film gösterimi de gerçekleşti. Yapımı biten Çınartepe Aydın Erten Rekreasyon Alanı ve Macera Parkı, Sancar Maruflu Bilim Merkezi, Silahhane binası restorasyonu, Kırım Tatar Türkleri Evi restorasyonu, Tepecik bölgesinde yeni açılan yol çalışması ile devam eden Beştepeler Sosyal Tesisi ve Kapalı Pazaryeri, Engelli Kedi Evi ve Rehabilitasyon Merkezi, yeni hizmet binası zemin etüdü,Kıllıoğlu Hamamı ve tarihi İkiçeşmeler restorasyonu detaylarıyla anlatıldı. Başkan Batur, yapılan çalışmalarda emeği geçenlere teşekkürlerini ileterek, belediyenin son günlerde gerçekleştirdiği hizmet ve projelerini şu sözlerle özetledi:

“Aydın Erten Rekreasyon Alanı’ndaki çalışmalarımız tamamlandı. Ailelerin çocuklarıyla vakit geçirebileceği bir ortam yaratıldı. Alanı belediyemize tahsis eden Tarım ve Orman Bakanlığı’na, tahsis sürecinde emeği geçen meclis üyesi arkadaşlarımıza teşekkür ederiz. Silahhane binamız bitti, tarih birimimizi oraya taşıyacağız. Bahçesini de açıkhava sineması haline getiriyoruz. Özellikle yaz döneminde o bölgedeki vatandaşlarımızın ve göçmenlerin yararlanacağı güzel bir çalışma olacak. Hizmet binamızın sondaj çalışmasına başladık.Çevre odaklı çalışmalarımız dolayısıyla Avrupa Yerel Demokrasi Haftası Partner Ödülünü ikinci yıl üst üste aldık.”

Damlacık için tarihi adım

Önergeler arasında tarihi Damlacık semtinde kent turizmine katkı sağlayacak ve bölge halkına gelir kaynağı olacak aile pansiyonculuğu ve tarihi binaların kafe gibi turizme hizmet edecek mekanlara dönüştürülmesi ile ilgili öneri de yer aldı. Damlacık semti olarak bilinen, Konak ilçe merkezine çok yakın, yapı stokunda çok sayıda tescilli bina bulunan ve hemen üzerinde 2 bin yıllık Roma kalıntılarının da bulunduğu tarihi İpek Yolu’na dayanan güzergahı kapsayan önerge, Turizm, Avrupa Birliği, Esnaf, Tarihsel ve Kültürel Değerleri Koruma ile Spor ve Eğitim Komisyonlarına havale edildi. Damlacık’ın İzmir’in önemli bir bölgesi olduğuna dikkat çeken Başkan Batur, geçtiğimiz hafta bölgeyle ilgili İzmir Valiliği’nin çıktığı ihaleyi hatırlatan Batur, bölgeye değer katılacağını ifade etti ve “Bu bölge İzmir’in en önemli bölgelerinden biri. Kamulaştırma dolayısıyla tünel üzerinde bulunan özellikle de eski binalar anlamında sıkıntılı bir dönem yaşadı. Ama Sayın Valimizin öncülüğünde yapılan çalışmayla geçtiğimiz hafta 11 binanın restorasyonu ve çevre düzenlemesi projesiyle ilgili ihaleye çıkıldı. Bu da o bölgenin değerinin artırılmasına önemli bir katkı sağlayacak. Hem görsel kirlilik ortadan kalkacak hem de o bölgeye değer katacak. Sayın Valimiz Yavuz Selim Köşger’e de teşekkür ediyorum” dedi.


Foto Galeri

Son Haberler
Konak’ın Yeşil Sahadaki Sultanlarından Türkiye Derecesi

22 Eylül 2023 Tarihinde Eklendi
31 Kez Okundu

Konak Belediyesi’ne e-Belediyecilik Ödülü

21 Eylül 2023 Tarihinde Eklendi
53 Kez Okundu

Konak Belediye’sinin Kursları Üniversite Kazandırdı

20 Eylül 2023 Tarihinde Eklendi
69 Kez Okundu

Konaklı Gençlere Önce Eğitim Sonra İş

19 Eylül 2023 Tarihinde Eklendi
163 Kez Okundu

Konak’ta 7’den 77’ye Halk Oyunları Şenliği

18 Eylül 2023 Tarihinde Eklendi
82 Kez Okundu

Konak, Taçsız Kral’ı Unutmadı

14 Eylül 2023 Tarihinde Eklendi
101 Kez Okundu