KATEGORİLER
Anasayfa > Haberler > Başkan Batur’dan Vali’ye Teşekkür

Başkan Batur’dan Vali’ye Teşekkür

01 Kasım 2019 Tarihinde Eklendi 746 Kez Okundu

Konak Belediye Başkanı Abdül Batur,İzmir Valiliği’nin tarihi Kıllıoğlu Hamamı ve Silahhane Binası’nın restorasyonlarına yüzde 80 katkı vereceğini açıklayarak,Vali Erol Ayyıldız’a teşekkür etti.

Konak Belediyesi’nin kasım ayı olağan meclis toplantısının ilk oturumu, Başkan Abdül Batur yönetiminde, İzmir Büyükşehir Belediyesi Meclis Toplantı Salonu’nda gerçekleştirildi.CHP Konak İlçe Başkanı Çağrı Gruşçu ve MHP Konak İlçe Başkanı Mehmet Özmen’in de katıldığı toplantının açılışında meclis üyelerine yapılan çalışmalarla ilgili bilgiler aktaran Başkan Batur, Kıllıoğlu Hamamı ve Silahhane Binası restorasyon projelerine İzmir Valiliği’nin yüzde 80 oranında katkı vereceğini açıkladı. Batur, İzmir Valisi Erol Ayyıldız’a desteklerinden ötürü teşekkür etti. İlçedeki tarihi yapıların tek tek ayağa kaldırılması için ne gerekiyorsa yapılacağını ifade eden Batur, ödeneklerin sağlanmasının ardından restorasyon süreçlerinin başlayacağını ve Konak’ın dokusunda önemli bir yere sahip iki yapının, hızla kent yaşamına kazandırılacağını kaydetti.

10 Kasım’da Ata’nın Doğduğu Evde Olacak

Toplantıda Konak Belediyesi’nin Selanik ziyareti de gündeme geldi. Konak Belediye Başkanı Abdül Batur ve Konak Belediyesi Meclis Üyeleri 10 Kasım’da Mustafa Kemal Atatürk'ün Selanik'te doğduğu evde olacak.Ebediyete intikal edişinin 81. yılı nedeniyle Ata'ya saygı ve şükranlarını sunmak için kente giden heyet, Atatürk’ün müze haline getirilen evini ziyaret edecek.Selanik’te Konak Belediyesi’nin de katılacağı turizm fuarını gezecek heyet, kardeş belediye Drama’da da temaslarda bulunacak.CHP’li Meclis Üyesi Birol Özkardeşler ise Konak Belediyesi’ni temsilen 4 Kasım’da Makedonya’ya giderek, kardeş belediye Bitola’nın kurtuluş günü etkinliklerine katılacak.


Foto Galeri

Son Haberler
Konak’tan, Depremde Kaybedilen Canlar İçin Saygı Duruşu

07 Şubat 2023 Tarihinde Eklendi
46 Kez Okundu

Batur: Geçmiş Olsun Türkiye, Gün Birlik Olma Günü

06 Şubat 2023 Tarihinde Eklendi
74 Kez Okundu

CHP Konak Seçim Startını Verdi

03 Şubat 2023 Tarihinde Eklendi
61 Kez Okundu

Konak’ta STK’lar İle Üç İmza

02 Şubat 2023 Tarihinde Eklendi
74 Kez Okundu

Batur: İşçimizi, Memurumuzu Enflasyona Ezdirmedik

02 Şubat 2023 Tarihinde Eklendi
93 Kez Okundu

Mübadelenin 100. yılı Konak’ta Sergi ve Konserle Anıldı

01 Şubat 2023 Tarihinde Eklendi
77 Kez Okundu